категорії: фото стаття

Місто Ніжин – приймав творчих та цікавих

теґи: Гоголівка, Ніжин, стаття, фестиваль

  Четвертий літературний вимір – фестиваль Гоголівка, на протязі трьох днів збирав творчу молодь з різних куточків України.

З 15 по 17 квітня у місті Ніжин відбувалося літературне дійство, основна концепція якого  – мистецтво світла, позитивна творчість. Учасниками фестивалю стали поети, письменники, казкарі, барди, художники, музиканти, хендмейдери, а також звичайні люди яким цікавий творчий процес незаангажованого мистецтва.

Долучали до творчості сучасну молодь, організатори фестивалю  – Ніженський державний університет імені Миколи Гоголя при підтримці служби у справах сім ї та молоді  та виконком Ніженської міської ради.

Вже четвертий рік поспіль творча молодь приїздить до Ніжина, міста де народився і жив відомий  письменик та діяч Микола Гоголь, для того щоб зробити свій внесок у літературний процес відродження українського слова, обміну  художнім та творчим досвідом.

Нажаль в зв’язку з тяжким життям вже колишніх студентів, які щойно закінчили вуз і щодуху намагаються знайти джерело прибутку яке б не заважало їм втілювати в життя творчі задуми, на перший день фестивалю попасти нам не вдалось. Але попереду ще два дні нових знайомств, вражень та відчуттів.

Отже, 16 квітня прибуваємо до Ніжина традиційним студентським способом – електричкою, і одразу направляємось до Будинку дітей та юнацтва слідкуючи за вказівниками які розвішані у місті. Проходимо реєстрацію та отримуємо плакати із зображеннями міста Ніжин – на пам'ять.  В актовому залі відбувається підготовка до другого дня фестивалю, сьогодні тематикою є майстер класи  з виготовлення виробів власноруч  для дітей та дорослих, презентація дитячих книг та дисків, поетичний турнір. Для новоприбулих гостей фестивалю – організовані екскурсії містом, також  можна взяти участь у акції «Зробимо Україну чистою». На сцені актового залу розташовані стенди з роботами художників та фотографів, всі охочі можуть проголосувати за ту роботу яка йому до душі, прикріпивши звичайну скріпку. Зала потроху заповнюється творчими та цікавими, за кілька хвилин стартує другий день фестивалю. Ольга Роляк – організатор фестивалю вітає учасників та гостей. Один за одним  вже відомі тут поети, такі як Сергій Пантюк, Володимир Ткач , Ярослав Гадзінський та поетеси  Катерина Єгорушкіна, Антоніна Новіцька читають вірші та уривки з творів, презентують свої збірки віршів, книги,  та  закликають своєю творчістю розвиватись і не зупинятись на досягнутому. Виступають тут не тільки гості але й поети з Ніжина, вікова ланка яких від 18 до 60 років, ось такі вони творчі люди з  Ніжину.

У другій половині дня, був передбачений обід, всі охочі які попередньо придбали талончик, мали змогу смачно попоїсти у кафе «Партнер». Після смачного обіду, споглядали на уміння завзятого  художника з Ніжина Сергія Рибака, який провів майстер клас з художнього малюнку за допомогою масляних фарб. Далі програма не менш насичена. В тому ж актовому залі відбувався поетичний турнір , молоді поети щодуху намагалися як можна влучніше відповісти своєму супернику , комусь це вдалося а комусь ні. Далі оголошення переможців фотоконкурсу та конкурсу ілюстраторів, вручення щедрих призів та довгоочікуваний майстер клас український побутових танців.

Третій день фестивалю виявився менш сонячним ніж попередній, а точніше погода приготувала нам сюрприз, тобто дощ. Але запланований парад вишиванок все ж таки відбувся. Стартував від будинку культури і рухалися по вул. Гоголівській, погода не зіпсувала настрій ні учасникам ні організаторам фестивалю, вони завзято співали українські пісні та закликали перехожих не залишатись байдужими та приєднуватись до них. Переможницею параду стала Дарина Москаленко, яка прийшла у  вишиванці якій 127 років, і яка пережила не одне покоління . Ринок хенд – мейд продукції також на злякався мокрої погоди, всі вчасно виклали свої творіння на прилавки – швидше для популяризації  «руху Hand – Made» ніж для комерційної вигоди. Далі всі перемістились до будинку культури, де пройшов майстер клас з театрального мистецтва під керівництвом Юрія Чабана та показ фільму «Участь учнів міста у покращенні  навколишнього середовища». Нагородження призами учасників фестивалю, та виступ «Сонячних бардів». Вже вечоріє, фестиваль добігає до свого логічного завершення. Учасникам які приїхали з інших міст потрібно поспішати до місцевого вокзалу, організаторам відпочивати, а місту Гоголя готуватися , щоб через рік приймати нових гостей з різних куточків України, які приїдуть для того, щоб поділитися з ним своєю творчістю.

Текст:Дарія Баранова

Фото: Вадим Мастепанюк

IMG_0304
IMG_0309
IMG_0316
IMG_0340
IMG_0353
IMG_0355
IMG_0361
IMG_0363
IMG_0373
IMG_0375
 
Сторінки: 10123...8910next
    Ctrl →