категорії: стаття

Голос предків

теґи: гурт Божичі Культ Ра Почуй голос предків

 «Почуй голос предків» – таку назву має соціальна реклама від гурту Божичі. Декілька місяців назад у Київському метрополітені з’явились плакати з гаслом «Запиши, як співає твоя бабуся», «Запиши, як грає твій дідусь», які закликають кожного не бути байдужими до народної культури і  проявити інтерес до людей старшого покоління, більшість з яких є носіями знань українського фольклору.

 Київський фольклорний ансамбль «Божичі» —  з’явився трохи більше п’яти років тому, і до цього часу вже став справжнім феноменом культурного життя столиці.

Основною діяльністю Божичів,  є  фольклорно-етнографічне експедиційне обстеження сіл України. Завдяки цьому вони   відтворюють  пісенні  та  танцювально – інструментальні  традиції  народної культури, які зникають з катастрофічною швидкістю. Учасники ансамблю вже відвідали понад 18 областей України, звідки привезли , близько п’яти десятків  старовинних народних пісень та танців.

Варто зазначити, що завдяки Божичам ,а саме одному з керівників ансамблю Іллі Фетисову, в Україні функціонує єдина школа автентичного танцю, яка створена на базі  Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та Культурно-мистецького центру Національного Університету «Києво-Могилянська Академія». 

Ансамбль нараховує 7 учасників, з них 2 керівники Ілля Фетисов і Сусанна Карпенко. Всі вони являються  випускниками кафедри фольклору Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського та Київського Національного університету культури та мистецтв. 

21 лютого цього року Божичі  порадували своїх шанувальників виступом  у Руському клубі «Культ Ра». Дійство було сплановано на підтримку соціальної акції «Почуй голос предків». Всі присутні нарешті почули голоси предків і дізналися, які пісні співали наші дідусі та бабусі. Словами та мелодіями  гурт «Божичі» закликав не забувати та шанувати народні традиції та людей старшого покоління, тобто тих, які можуть поділитьсь з нами скарбами своєї пам’яті.

Текст: Дарія Баранова